W starodawnych czasach, kiedy życie toczyło się w zamkach i dworach, bardzo ważną rolę pełnił konsjerż. Odpowiedzialny był za to, żeby wszystkie świece w komnatach i zamkowych pomieszczeniach świeciły zawsze kiedy to potrzebne. Można więc powiedzieć, że asystował on władcy w sprawie bardzo istotnej dla funkcjonowania jest zamku czy dworu.

Dzisiaj usługa konsjerża to luksus

usługi konsjerżByć może kiedyś zawód ten było niedoceniany, ale dzisiaj konsjerż oznacza zupełnie coś innego. To asystowanie klientowi we wszystkich sprawach związanych z funkcjonowaniem jego samego i jego otoczenia. Taka usługa jest dzisiaj luksusem i korzystają z niej głównie ludzie bogaci. Mało kto się do tego przyznaje, ale większość ludzi naprawdę majętnych korzysta z usługi konsjerż. I to nie dlatego, że tak się łatwiej funkcjonuje. Ludzie naprawdę bogaci nie mają po prostu czasu na zajmowanie się wieloma sprawami. Jeśli biznesmen chce się wybrać wieczorem do kina to nie rezerwuje biletów samodzielnie. Podczas porannego spotkania ze swoim konsjerżem zleca mu całą listę zadań do zrealizowania. I to w gestii konsjerża jest to, żeby wszystko zorganizować na właściwy czas. To jest bardzo wymagający zawód, a pracę tą mogą wykonywać jedynie ludzie perfekcyjnie zorganizowani. Potrzebne są też niekiedy bardzo duże i rozległe znajomości. Jeśli osoba bogata zażyczy sobie zjeść jutro obiad w innym kraju to właśnie konsjerż musi wszystko tak zorganizować, żeby to się udało.

Chcąc mieć prywatnego asystenta można go oczywiście zrekrutować i zatrudnić. Można też zaufać wyspecjalizowanym agencjom oferującym usługi konsjerż na najwyższym poziomie. Czasem lepiej jest skorzystać z całego zespołu konsjerżów, bo wówczas można ustalić szerszy zakres współpracy i zadań możliwych do zrealizowania.