Każdy miłośnik klasycznej motoryzacji chciałby, aby posiadany przez niego zabytkowy samochód bądź motocykl był w jak najlepszym stanie technicznym. Często wiek pojazdu sprawia jednak, że konieczne jest usunięcie pojawiających się w nieunikniony sposób ognisk korozji czy też naprawa powłoki lakierniczej.

Malowanie elementów pojazdów metodą proszkową

lakiernia proszkowa opoleDecydując się na kompletną restaurację pojazdu należy zacząć od rozebrania go na części. Demontaż elementów wnętrza i wszelkich ruchomych części zawieszenia jest niezbędny, aby dostać się do blach karoserii. Po należytym usunięciu starej powłoki lakierniczej i wymiany zniszczonych korozją elementów można przystąpić do malowania. O ile lakier na widocznych częściach nadwozia wybieramy według własnych preferencji, o tyle podwozie najlepiej pomalować metodą proszkową. Poddane chociażby piaskowaniu elementy zabezpieczy się w ten sposób przed korozją. Mieszkańcy Śląska mogą znaleźć zakład oferujący taką usługę w najprostszy sposób wpisując w wyszukiwarce internetowej frazę lakiernia proszkowa opole. Bez problemu można znaleźć fachowców, którzy wykonają usługę dokładnie, właściwie dobierając rodzaj farby i nakładając tyle jej warstw, aby zapewnić elementom metalowym odporność na działanie niekorzystnych czynników, takich jak sól drogowa czy wilgoć. Dobrze zabezpieczona w tej technologii rama czy elementy podwozia będą z pewnością służyć długo. Aby zajmować się lakierowaniem proszkowym zakład musi posiadać specjalistyczny sprzęt. Różni się on nieco od typowych urządzeń lakierniczych.

Usługi lakierni proszkowych nie ograniczają się tylko do malowania aut. Pokryć powłoką lakierniczą można tam dowolne powierzchnie ze stali lub aluminium. Mogą to być chociażby maszyny przemysłowe, piece czy balustrady bądź ogrodzenia.