Od kilku lat zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej wprowadzona została nowa edukacja zawodowa, umożliwiająca osobom dorosłym (czyli po ukończeniu 18 roku życia) przystąpienie i naukę w tak zwanych kwalifikacyjnych kursach zawodowych.

Warto zainwestować w rozwój – kursy zawodowe

kursy zawodoweSą to wyodrębnione przez ministerstwo i odpowiednio przygotowane najlepsze kursy zawodowe w Warszawie, które są zakończone egzaminem zawodowym w określonym zakresie danej kwalifikacji w której uczestniczyła jednostka.
Pozwala to na znaczne poszerzenie swoich umiejętności oraz doświadczenia, a co za tym idzie zwiększenie szans na rynku pracy przez potencjalnego kandydata wśród innych osób. Takie kursy działają podobnie jak szkoły dla dorosłych i świadczą naukę oraz przygotowanie w jednym, konkretnym zawodzie bądź specjalizacji. Po pozytywnym zdaniu egzaminu z danej kwalifikacji oraz zdobyciu (z pomocą przychodzą wszelkie szkoły policealne) bądź wcześniejszym posiadaniu już wykształcenia średniego skończenie takiego kursu zawodowego umożliwia nadanie jednostce i posługiwanie się przez nią tytułem technika w danej branży czy specjalizacji. Wśród oferty edukacyjnej do wyboru jest ponad dwieście różnego typu kursów z różnych branż oraz specjalizacji – każdy więc może znaleźć coś dla siebie, tym bardziej, że nie ma ograniczeń w zdobywaniu kwalifikacji tego typu, a co za tym idzie – po spełnieniu wszelkich formalności można zdobyć tytuł technika w różnych branżach, nie tylko w jednej.

Pozwala to na znaczne poszerzenie zakresu działań i łączenia pokrewnych specjalizacji w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *