Jedną z podstawowych rzeczy, których każda matka chce nauczyć swoje dziecko to samodzielność. Na początku życia najważniejsze jest nauczenie komunikowania swoich potrzeb, a także jedzenie i picie bez pomocy mamy. W tym celu sklepy z akcesoriami dla dzieci oferują produkty, które wspierają samodzielne funkcjonowanie dzieci.

Jak nauczyć dziecko picia z kubka?

kubek lovi 360Dziecko jest przyzwyczajone do picia mleka z piersi mamy, ciężko zatem aby od razu z dnia na dzień nauczyło się pić ze szklanki czy kubka. Proces nauki i przyzwyczajania powinien zachodzić w odpowiednim tempie. W tym celu najlepiej jest stopniowo zmieniać rodzaje kubków, z których pije aby stopniowo przestawić malucha. Dobrym pomysłem jest wobec tego kubek LOVI 360. Posiada on kilka ciekawych modeli, które zaspokoją potrzeby dziecka na odpowiednich etapach nauki picia. Wszystkie dostępne w sprzedaży kubki to tak zwane ‚niekapki’, więc zapobiegają rozlewaniu się napoju. Należy pamiętać, by przed użyciem pokazać dziecku płyn w kubki oraz delikatnie zwilżyć napojem brzeg kubka lub ustnik. W ten sposób dziecko będzie wiedziało, że kubek służy do picia, a nie do zabawy. W temacie wyboru odpowiedniego kubeczka, powinno się dokładnie sprawdzić zalecany sposób dezynfekcji naczynia. Naturalne jest, że w pewnym momencie kubek może wylądować na podłodze, piasku lub zostawione gdzieś na świeżym powietrzu może paść przedmiotem zainteresowania owadów lub zwierząt. Najbezpieczniejszym sposobem dezynfekcji jest wyparzenie kubka wrzątkiem. Będzie skuteczne bez względu na to, czy naczynie nadaje się do zmywarki, sterylizatora,  czy też nie.

Akcesoria dedykowane dla niemowląt oferowane są przez wiele sklepów stacjonarnych. Jednak zdecydowanie największy wybór będzie wśród sklepów online. Poszukując produktów w sieci można wiele z nich porównać i lepiej dopasować go do potrzeb swojego dziecka.