Mówi się, że Polacy nie czytają zbyt wiele, preferują telewizję a statystyczny Polak czyta jedną książkę w przeciągu roku. Dla wielu przerażające jest to, że są ludzie, którzy w życiu nie przeczytali z własnej woli ani jednej książki. Nie jest to zbyt pocieszające, gdyż czytanie ma wiele zalet a rynek jest tak ogromny, że naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie.

Więcej o dobrych i mądrych książkach

książki pelanowskiWiele osób nie uważa czytania książek za rozrywkę. Niestety kojarzą się one im z przykrym obowiązkiem zapoznawania się z lekturami szkolnymi. Natomiast jest naprawdę wiele książek z różnych gatunków, dlatego każdy powinien znaleźć taki, który nas interesuje. Są książki mające za zadanie wprowadzić nas w inny świat, odciągnąć nas od rzeczywistości. Są natomiast książki, których głównym celem jest nauka życia. Jeśli chodzi o właśnie taką literaturę, o takie książki Pelanowski to autor, który może nam pomóc w tej części naszej życiowej walki. Powyżej wspomniano, że czytanie książek ma wiele zalet, które powinniśmy mieć na uwadze sięgając po nie. Jakie to zalety? Oczywiście to możliwość pogłębiania swojej wiedzy na różnorodne tematy, to rozwijanie wyobraźni i kreowania w głowie zupełnie innego świata. Co więcej, literatura uczy nas ortografii i interpunkcji, co dziś jest bardzo ważne, jeśli chcemy być brani na poważnie. Nie zapominajmy również o rozrywkowej funkcji książek, która jest przecież równie ważna.

Jak widzimy, książki, nawet nie te najlepsze i najbardziej ambitne mogą mieć wiele zalet. Chodzi tutaj przede wszystkim o wspomniane wcześniej: bogacenie słownictwa, zdobywanie wiedzy i polepszania znajomości polskiej ortografii i interpunkcji, która wcale nie jest taka łatwa, nawet dla rodowitych Polaków. Warto to przemyśleć przy następnej wizycie w księgarni.