Mój dom był już prawie gotowy i mogłam zabrać się za planowanie ogrodu. Jednak zanim co to musiałam pomyśleć o tym, żeby wykonać podjazd do garażu, ścieżkę od furtki do drzwi wejściowych i ścieżki w ogrodzie. Dzięki temu nie będzie się niszczyło trawnika, nie będzie też błota i nanoszenia ziemi do przedpokoju.

Kostka brukowa jest szybka do ułożenia

kostka brukowa toruńSama wylewka betonowa byłaby dobra koło garażu, jednak już nie w ogrodzie. Wysypywanie żwiru czy kamieniu wygląda dobrze, ale jest mało praktyczne. Podobały mi się duże kamienne płyty, jednak one będą dobre do ogrodu, ale nie do garażu. Nie chciałam mieszać kilku materiałów, bo całość będzie wyglądała na przesadzoną. Ostatecznie padło na kostkę brukową. Taka kostka brukowa toruń jest szybka do ułożenia, a przy tym ma wiele innych zalet. Jest trwała, odporna na warunki atmosferyczne. Można z niej budować podjazdy i ścieżki, a całość będzie wyglądała dobrze. Kostkę można dostać w różnych kolorach, zatem da się ją dobrać do otoczenia. Warto wspomnieć także o tym, że na stykach kostki może rozwijać się mech, co mi się akurat podobało, szczególnie na części ogrodowej. Zawsze jakiś naturalny, zielony akcent na betonowej kostce. Przeglądałam oferty różnych firm, bo szukałam takiej, która nie tylko sprzeda mi kostkę brukową, ale zadba również o jej transport i ułożenie. Na szczęście w Toruniu bez problemu udało mi się to załatwić. Kostka została szybko ułożona, a ja mogłam przejść do wysiewania trawy i do sadzenia roślin koło ogrodzenia.

Jestem zadowolona z tego wyboru. Kostka brukowa jest stabilnie zamontowana, nie przesuwa się, czy też nie niszczy. Jakby co to zawsze jakieś wadliwe kostki da się łatwo wymienić bez zmieniania całej konstrukcji chodnika i podjazdu garażowego. To ważne w ogrodzie.