O nasze włosy dbamy podczas codziennej pielęgnacji, stylizacji, a także w salonach fryzjerskich. Jeżeli wszystkie zabiegi są właściwie dobrane do naszego typu włosów i skóry głowy, to możemy być pewni, że nasze włosy będą lśniące i miękkie.

Z jakimi problemami idziemy do kliniki włosa?

klinika włosaTo jak wyglądamy w dużej mierze zależy od genów, które odziedziczyliśmy po przodkach. Na kolor skóry, oczu, czy wzrost, nie mamy wpływu, ale na przykład na stan i wygląd naszych włosów mamy znaczny wpływ. Możemy zmienić ich kolor, długość, a nawet wpłynąć na strukturę. Czasem problem wypadania włosów jest wynikiem złej diety, stresu, lub niewłaściwie dobranej pielęgnacji. Bywa też, że zaczynamy łysieć bez wyraźnej przyczyny i tanowi to znaczny problem, z którym trzeba się udać do specjalisty. Klinika włosa jest miejscem, gdzie lekarze trycholodzy na wszelkie dostępne sposoby, leczą problem łysienia występującego u kobiet i mężczyzn. W klinice jest przede wszystkim wykonywana diagnoza skóry głowy, bo od niej zależy stan i wygląd włosów. Diagnozowanie chorób skóry głowy odbywa się przez trichoskopię, czyli badanie owłosionej skóry głowy, przez biopsję, czyli pobranie wycinka skóry oraz przez badanie mykologiczne i bakteriologiczne. W klinikach włosa odbywają się także przeszczepy włosów w ramach chirurgii odtwórczej. Dla niektórych pacjentów, jedyna szansa na włosy, gdyż są genetycznie obciążeni problemem łysienia, albo już stracili wszystkie włosy. Także liczne zabiegi trychologiczne przeprowadzane w klinice mają dużą skuteczność.

Do kliniki udają się najczęściej pacjenci z zaawansowanymi problemami skóry głowy, na które nie działają domowe sposoby, ani apteczne produkty. Łysienie dotyka nie tylko mężczyzn po trzydziestce, ale także kobiety, choć dzieje się to w dużo mniejszym stopniu.