Klient zleca wykonanie dużych odbitek zdjęć

No dobra to się udało. Mam w końcu własne studio fotograficzne. Zawsze o tym marzyłem, ale musiałem najpierw odłożyć pieniądze na profesjonalny sprzęt, który trochę kosztuje. Teraz mogę pracować na własny rachunek a to było moim podstawowym celem.

Wcześniej nie robiłem takich dużych odbitek zdjęć

duże odbitki zdjęćMój pierwszy klient okazał się bardzo wymagającym człowiekiem. Miał do wykonania duże odbitki zdjęć, których jeszcze nigdy nie robiłem. Owszem, posiadam odpowiedni sprzęt, ale to było dla mnie wyzwanie. W gruncie rzeczy to nawet się ucieszyłem, że z takim zleceniem do mnie przyszedł, ponieważ dzięki temu w przyszłości nie będę miał z tym żadnego problemu. Poprosił o cztery duże odbitki zdjęć, które miały być w największym formacie, jaki jest u mnie dostępny. Dobrze, że wcześniej ustaliłem cennik, ponieważ nie wiedziałbym jak policzyć za to klientowi. Dopiero zaczynam w tym biznesie i nie wszystko jest dla mnie takie oczywiste. Zaraz po tym jak klient wyszedł z mojego studio zabrałem się do tych zdjęć. Dobrze, że mam proste ustawienia, ponieważ obsługa komputera nie należy do moich najmocniejszych stron. Pierwsze zdjęcie, które zrobiłem wyszło genialnie. Sam z siebie byłem zadowolony i już wiedziałem, że duże odbitki zdjęć to będzie bardzo prosta sprawa. Zadzwoniłem do tego klienta jeszcze tego samego dnia. Nie spodziewał się, że tak szybko zrobię dla niego te duże odbitki zdjęć i wyczułem, że był zachwycony. To była bardzo dobra robota i jestem z siebie na prawdę zadowolony.

Klientowi oczywiście zdjęcia bardzo się podobały i powiedział, że na pewno będzie teraz tylko do mnie przychodził. Dzięki temu zyskałem pierwszego stałego klienta, który też na pewno będzie polecał swoim znajomym moje studio. No to zaczyna się całkiem nieźle.