System do obsługi bramy automatycznej powinniśmy zainstalować już na samym początku w momencie, kiedy montowana jest brama. Jednak decyzja o zakupie systemu automatycznego do bramy możemy również podjąć później, gdy brama już jest zamontowana. Żeby jednak automatyzacja do bramy nadawała się, musi zostać najpierw oceniana przez instalatora.

Kiedy możemy zamontować automatyczną bramę?

serwis bram automatycznych PruszkówPrzede wszystkim, żeby zainstalować automaty do bramy, to brama nie może być skorodowana i wszystkie zawiasy muszą być w nienagannym stanie. Jeżeli posiadamy bramę samonośną, która przesuwa się po szynie, to bardzo ważne jest to, aby odstęp pomiędzy szyną a kołem zębatym nie wynosił więcej niż 2 mm. Dodatkowo musimy również sprawdzić wszystkie wózki jezdne oraz rolki i zużyte części wymienić. Kiedy sprawdzimy stan bramy oraz słupków, to kolejnym etapem jest wybór odpowiedniego napędu do bramy. W wyborze odpowiedniego napędu pomoże nam serwis bram automatycznych Pruszków oferuje nam możliwość kontaktu z wieloma firmami, które specjalizują się w instalacji bram automatycznych. Nie będziemy więc mieli żadnego problemu, aby znaleźć odpowiedniego specjalistę, który pomoże nam wybrać odpowiedni napędy do naszej bramy. Dobrze, aby napęd do bramy był wyposażony w specjalne siłowniki samoblokujące, dzięki czemu nie ma potrzeby instalowania zamków elektromagnetycznych. Przy klasycznych bramach, dobrym rozwiązaniem są napędy z ramieniem przegubowym.

Kiedy zdecydujemy się na montaż automatycznej bramy, to musimy pamiętać o tym, aby regularnie wykonywać przeglądy, a także konserwacje, aby nie dochodziło do żadnych awarii. Kontrolny przegląd naszej bramy automatycznej powinniśmy wykonać w okresie jesiennym tuż przed nadejściem zimy, aby wszystko sprawnie działało.