Bardzo dużo osób przy przeprowadzaniu remontu łazienki decyduje się na wymianę wanny na kabinę prysznicową. Tendencję tą potwierdzają sklepy z wyposażeniem łazienkowym, które z roku na rok odnotowują wzrosty w sprzedaży kabin. Pośród najczęstszych argumentów za taką zmianą pojawiają się: wygoda, uzyskanie większej przestrzeni w łazience czy też oszczędność wody. 

Kabina prysznicowa z masażem lepsza niż wanna

montaż kabiny z hydromasażem w ToruniuW ostatnich latach kabiny prysznicowe w dużej mierze wyparły wanny z naszych łazienek. Szczególnie mieszkańcy budynków wielorodzinnych w Toruniu chwalą sobie takie rozwiązanie, gdyż w mieszkaniu taka kabina zajmuje o wiele mniej miejsca, niż wanna. Na większy luksus bardzo często pozwalają sobie właściciele domów jednorodzinnych. Tam zazwyczaj łazienki mają o wiele większe metraże. Niejednokrotnie jest ich kilka w całym domu. Wówczas można sobie pozwolić na luksus posiadania zarówno kabiny prysznicowej, jak i wanny. Jakie są najchętniej kupowane prysznice? Najczęściej klienci decydują się na półokrągłe, narożne kabiny. Te najczęściej montuje się w małych łazienkach. Coraz więcej natomiast sprzedaje się luksusowych kabin. Pracownicy sklepów klilka razy w tygodniu wybierają się na montaż kabiny z hydromasażem w Toruniu i okolicach. Zazwyczaj na tego typu kabiny decydują się mieszkańcy domów jednorodzinnych. Taka kabina jest dość dużą inwestycją, ale posiada funkcje, które pozwalają na prawdziwy relaks pod prysznice. Niejednokrotnie z możliwością masażu w pozycji siedzącej. 

Kabiny prysznicowe stają się  w ostatnich latach bardziej popularne od wanien. Wszystko wynika z tego, że są one wygodniejsze w użytkowaniu oraz zajmują mniej miejsca. Coraz więcej osób, zamieszkujących głównie domy jednorodzinne, decyduje się na zakup kabin z hydromasażem.