Jakie buty trekkingowe w góry wybrać?

W dzisiejszych czasach chodzenie po górach staje się coraz bardziej popularnym sposobem spędzania wolnego czasu. Wybierają go już nie tylko zapaleni turyści, ale także osoby, które chcą spędzić aktywny weekend czy też rodziny z dziećmi. Zanim jednak wybierzemy się na taki wypoczynek, bardzo ważne jest zadbanie o posiadanie odpowiedniego obuwia do takiej formy aktywności.

Wybór butów trekkingowych w góry

buty trekkingowe w góryButy są w górach jednym z najważniejszych elementów naszego ekwipunku, dlatego ich zakupu warto nie odkładać na ostatnią chwilę. Jeżeli zabierzemy się za to odpowiednio wcześnie, to o wiele łatwiej będzie nam znaleźć taki model, który będzie dla nas wygodny i bezpieczny jednocześnie. Zaczynając poszukiwania warto zadać sobie pytanie czy wolimy buty trekkingowe w góry wysokie, czy też niskie. Te pierwsze zdecydowanie lepiej sprawdzą się w chłodnych porach roku lub w terenach wilgotnych, natomiast te drugie mogą być idealne na łatwe wędrówki w wakacje. Inną ważną kwestią jest nieprzemakalność takiego obuwia. Warto o nią zadbać nawet, jeżeli spodziewamy się dobrej pogody. W górach może się ona zmienić wyjątkowo szybko, a wtedy docenimy naszą przezorność. Ostatnią rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę jest odpowiednia podeszwa. Powinna być ona dosyć twarda, ale też mieć odpowiednią przyczepność. To ułatwi nam schodzenie, szczególnie gdy szlak stanie się bardziej stromy.

Podsumowując, jeżeli planujemy wycieczkę w góry, to z odpowiednim wyprzedzeniem powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie buty. Aby dobrze spełniały swoją rolę, muszą one być nieprzemakalne oraz mieć podeszwę, która jet dość twarda i ma dobrą przyczepność. Natomiast od naszych preferencji i czasu, w którym wybieramy się w góry zależy to, czy lepszy dla nas będzie model wysoki, czy też niski.