Jaka tarczę tnącą wybrać?

Metal należy do tych surowców, którego obróbka może być nieco kłopotliwa. Z tego też względu tarcze do ciecia metalu muszą cechować się niezwykłą dokładnością cięcia i długą żywotnością. Tarcze te są używane w różnego typu przecinarkach.

Zalety tarczy do ciecia Norton

Norton VulcanCiecie produktów i półfabrykatów wykonanych z metalu wymaga używania specjalistycznych narzędzi. Jest to konieczne, aby krawędzie ciecia były maksymalnie równe, tak aby po wykonaniu ciecia nie trzeba było wykonywać żadnych dodatkowych poprawek, takich jak szlifowanie – mogłoby to bowiem znacząco opóźnić realizację procesów produkcyjnych. Nie powinno wiec dziwić, ze do ciecia elementów z metalu wykorzystywane są takie tarcze tnące, jak Norton Vulcan. Tarcza ta cechuje się niezwykle długą żywotnością, dzięki czemu można z takiej tarczy korzystać przez naprawdę bardzo długi czas bez konieczności wymiany na nową. Dodatkowo, za pomocą tej tarczy można wykonywać cięcie takich elementów jak blachy stalowe czy tez profile, bez pozostawiania na ich krawędziach żadnych widocznych niedoskonałości. To oczywiście jednak nie jedyne zalety tarczy Norton Vulcan – kolejną, wartą wymienienia jest fakt, że tarcza ta podczas cięcia emituje bardzo małą liczbę iskier, które mogłyby znacząco utrudnić wykonywanie dokładnego i równego ciecia. Tarcza Norton Vulcan doskonale współpracuje z różnego typu przecinarkami, od tych ręcznych, poprzez stołowe, aż po kątowe. Z tego też względu, ten model traczy marki Norton jest wykorzystywany obecnie bardzo powszechnie, w różnego typu zakładach produkcyjnych.

Jeżeli mamy do obróbki elementy lub tez surowce które wykonano z metalu bardzo ważny jest wybór odpowiedniego narzędzia do tej obróbki powinien on cechować się dużą dokładnością i nie pozostawiać żadnych niedoróbek. Wydaje się że tego typu maszynami do cięcia metalu mogą być  nowoczesne przecinarki wyposażone w markowe tarcze tnące.