Jaką dietę stosować dla psów?

Zawsze bardzo chciałam mieć psa. Teraz, kiedy wreszcie miałam własne mieszkanie, mogłam sobie na to pozwolić. Przede wszystkim, musiałam jednak dobrze przygotować się do roli właścicielki psa. Ostatnio spotkałam się z pewnym weterynarzem, z którym zdecydowałam się porozmawiać na temat żywienia psów. Szukałam jakiejś bardzo dobrej diety dla mojego psa.

Zastosowałam dietę barf u mojego psa

dieta barfDowiedziałam się od niego, że dieta barf jest najlepsza dla wszystkich psów. Jest to dieta oparta w stu procentach na mięsie. Jest to najlepsze dla zwierząt, ponieważ mają one tak przystosowane żołądki i układy pokarmowe, że powinny jest tylko i wyłącznie surowe mięso. W suchej karmie często znajdują się dodatki zbóż i innych składników, które mogą zawierać gluten. Jest to nie pożądane dla psów, ponieważ mogą mieć kłopoty z trawieniem. Ilość surowego mięsa jaką pies powinien zjeść w ciągu doby zależy od jego wieku, wagi i stopnia aktywności. Przyjmuje się jednak, że średnia to około 4% wagi ciała zwierzęcia. Postanowiłam zastosować tego typu dietę dla mojego psa. Już wkrótce przekonałam się, że wyszło mu to na dobre. Cały czas weterynarz wykonywał badania profilaktyczne, żeby mieć pewność, że zwierzęciu nie brakuje żadnych składników mineralnych. Taka dieta okazała się także bardzo prosta dla mnie. Nie musiałam nic za bardzo przygotowywać.

Po prostu rano rozmrażałam mięso na następny dzień i podawałam go psu do miski. Zawsze w sklepie wybierałam starannie wyselekcjonowane mięso i nie kupowałam go więcej niż na kilka dni do przodu. Dzięki temu posiłki, które podawałam pupilowi były zawsze świeże i aromatyczne. Byłam bardzo zadowolona ze stosowania barfu, ponieważ jest to tańsza opcja niż kupowanie puszek i sypkiej karmy w sklepach zoologicznych.