Organizacja koncertów niejednokrotnie odbywa się na świeżym powietrzu. W związku z tym, że nie ma tam gotowej sceny to trzeba ją zbudować. Do tego oczywiście potrzebne są doskonałe materiały, jak i ekipa znająca się na rzeczy. Przede wszystkim żeby muzycy, kabareciarze czy konferansjerzy mogli tam stanąć to potrzebna jest stabilna konstrukcja.

Stabilna i wytrzymała konstrukcja na scenę

konstrukcja scenicznaNajczęściej wykorzystuje się tutaj elementy aluminiowe. Aluminium jest na tyle lekkie, że łatwo można je przywieźć samochodem ciężarowym, a jednocześnie na tyle mocne i stabilne, że może udźwignąć wielkie ciężary. Konstrukcja sceniczna może być mała i duża. Mała scena przydaje się na przykład w centrach handlowych ma eventach promocyjnych. Duże sceny są idealne na imprezy plenerowe. Konstrukcja na metalowym wsparciu posiada także podłogę z desek, a z tyłu można przymocować banery reklamowe z nazwą imprezy. Na scenie można postawić wszystko co jest niezbędne do zagrania koncertu, to jest sprzęt muzyczny i nagłośnieniowy, oświetlenie (reflektory), jak i dekoracje sceniczne. Scena standardowo ma kilka, do kilkunastu metrów wysokości. Sam podest sceny jest na tyle wysoki, że z poziomu ziemi nikt by na nią nie wskoczył. Wysokie ,,sklepienie” sceny przydaje się natomiast wtedy kiedy montowane są dodatkowo telebimy, które pozwalają zobaczyc to co się dzieje na scenie także osobom znajdującym się w ostatnich rzędach. Telebimy montuje się z lewej i prawej strony, więc nie zasłaniają widoku.

Solidna konstrukcja scen wytrzyma naprawdę wiele. Zazwyczaj są to konstrukcje wynajmowane, które po zabawie są demontowane przez ekipę fachowców. Scena może być bez problemu przewożona z miejsca na miejsce i być montowana zarówno na podłożu betonowym, jak i na trawie.