Aby zachować dobry stan elewacji musi ona zostać oczyszczana co kilka sezonów. Zanieczyszczone ściany nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również utrudniają cyrkulację powietrza oraz sprzyjają rozwojowi pleśni i grzybów. Te z kolei mogą mieć negatywny wpływ na samą konstrukcje budynku, szczególnie kiedy mycie elewacji zaniechamy na długi czas.

Wybór firmy zajmującej się myciem elewacji

mycie elewacji - bydgoszczZwykle metodę oczyszczania elewacji dobiera się względem rodzaju oraz stopnia zabrudzenia powierzchni. Najlepszą porą roku do przeprowadzenia tego zabiegu jest wiosna. Proces ten wymaga nie tylko użycia odpowiednich specyfików, ale również fachowej wiedzy. Z tego względu dużo lepiej zdecydować się na zatrudnienie profesjonalnej firmy niż zająć się tym samodzielnie. Jeśli interesuje nas mycie elewacji – bydgoszcz jest miastem, w którym spotkać możemy wiele firm oferujących rzetelną wiedzę na temat oczyszczania budynków. Nieodpowiednie dobranie preparatów oraz ustawienie ich parametrów może skończyć się nawet zniszczeniem powierzchni. Same preparaty chemiczne są stosowane wyłącznie w najtrudniejszych przypadkach. Zwykle jednak do mycia elewacji używana jest metoda hydrodynamiczna polegająca na użyciu dużego ciśnienia wody oraz jej wysokiej temperatury. To właśnie woda pod odpowiednim ciśnieniem skutecznie rozpuści brud oraz usunie naloty soli. Temperatura wody używanej do czyszczenia elewacji wynosi około 90 stopni Celsjusza, z kolei ciśnienie zawiera się w zakresie 50-200 bar. Firmy, z których usług skorzystamy posiadają odpowiednie nagrzewnice oraz agregaty prądotwórcze oraz zbiorniki na wodę demineralizowaną.

Decydując się na wybór firmy czyszczącej warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jej doświadczenie, a także na sprzęt, którym dysponuje. Nieocenioną rolę spełniają również opinie klientów i to właśnie na ich podstawie możemy wywnioskować, która z firm wywiąże się najlepiej ze swojego zadania.