Jak wybrać najlepszy damski rower szosowy?

Infrastruktura miejska staje się coraz bardziej proekologiczna i przyjazna użytkownikom rowerów. Liczne ścieżki rowerowe pozwalają wielu osobom na sezon letni całkowicie zrezygnować z samochodu, a producenci stają na wysokości zadania i proponują nam coraz nowocześniejsze jednoślady do zadań specjalnych. Dziś przyjrzyjmy się propozycjom szosowym dedykowanym paniom.

Nowoczesne rowery damskie

rowery szosowe damskieSegment rowerów szosowych z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. Szosówka to specjalny rower przystosowany do jazdy po asfalcie, lekki i zwrotny. Rowery szosowe damskie charakteryzują się przede wszystkim lekką konstrukcją wykonaną z aluminium lub karbonu. Szosowe rowery wyróżniają się też specjalną konstrukcją kół. W zależności od stopnia zaawansowania cyklistki i przeznaczenia jednośladu, rowery szosowe damskie mogą mieć tradycyjne opony lub szytki. Jeżeli użytkowniczka specjalizuje się w jeździe po krętych trasach górskich, powinna szukać modeli rowerów z niższym profilem obręczy. Takie jednoślady cechuje również stosunkowo niska masa całkowita. Dla fanek szybkiej jazdy na płaskim terenie i sprinterek, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą wyższe obręcze kół. Poprawią aerodynamikę i ułatwią rowerzystce utrzymanie stałej prędkości na trasie. Rozmiar roweru oczywiście należy dopasować do wzrostu, aby jazda była możliwie najbardziej komfortowa.

Czy rowery szosowe są przeznaczone tylko dla profesjonalistów? Oczywiście, że nie. Rower szosowy to propozycja dla każdego, kto szuka komfortowego jednośladu do poruszania się po asfalcie. Ze względu na niewielką wagę i prostą konstrukcję, szczególnie przypadną do gustu właśnie paniom. Jednak na dobry jakościowo rower szosowy będzie trzeba wydać nieco więcej, niż na typowy, miejski składak z koszyczkiem.