Wiele osób, które rozpoczyna swoją pracę w transporcie zastanawia się co będzie potrzebowała do swojego wyposażenia. Ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, ponieważ zupełnie inne rzeczy będzie potrzebowała osoba, która przewozić będzie substancje płynne a inne potrzeby ta wioząca towar na paletach. Jednak jest kilka rzeczy jakie można uznać za uniwersalne dla każdego kierowcy.

Co jest potrzebne kierowcy?

wyposażenie adrJedną z takich rzeczy są rękawice robocze oraz pasy transportowe. Każdy, kto miał jakąkolwiek styczność z tymi produktami wiedzą, że żyją one w symbiozie. Przeciąganie pasa bez odpowiedniego zabezpieczenia naszych dłoni może okazać się mało skuteczne. Dodatkowo można nabić sobie kilka pęcherzy, a z nimi praca będzie jeszcze trudniejsza. Towary należy dokładnie zabezpieczyć pasami. Chodzi tu nie tylko o samo dowiezienie towaru w całości ale także nie przesuwanie się go po naczepie, co jest bardzo niebezpieczne. Ci kierowcy, którzy chcą dodatkowo zabezpieczyć swój towar mogą bez problemu zaopatrzyć się w narożnik pasa transportowego. Sprawi on, że każdy towar będzie dokładnie zabezpieczony na rogach i nic nie ulegnie zniszczeniu. Jeśli ma się coś mniejszego na naczepie warto w takim przypadku mieć pod ręką coś takiego jak mata antypoślizgowa. Dzięki odpowiedniej strukturze można bez problemu jechać w wyznaczone miejsce. Osobną kwestią jest wyposażenie ADR, które powinno być na stanie każdego profesjonalnego kierowcy. Przede wszystkim musi być to gaśnica, gogle ochronne oraz rękawice. Przewożenie niebezpiecznych towarów wymaga nie tylko wyposażenia ale także specjalnych uprawnień, które nie każdy posiada.

Poza konkurencją każdy kierowca powinien także posiadać papier do tachografu, który dokładnie pokaże co działo się z pojazdem a co za tym idzie towarem.

Czytaj więcej na: www.master-tir.pl

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *