Jak dostać się do Barcelony z lotniska?

Lotnisko El Prat jest drugim co do wielkości lotniskiem w Hiszpanii. Rocznie obsługuje około 48 milionów pasażerów. Jest to główny port lotniczy obsługujący loty do stolicy Katalonii. Składa się z dwóch terminali i jest oddalony około 12 km od centrum miasta. Jest doskonale skomunikowany z Barceloną a pasażerowie mają do wyboru kilka rodzajów transportu.

Mnogość opcji transferu z El prat

transfer el pratPasażerowie lądujący na drugim co do wielkości lotnisku w Hiszpanii mają do wyboru kilka rodzajów transportu. Najtańszym sposobem jest skorzystanie z pociągu. Odjeżdżają one co ok 30 minut a czas podróży wynosi ok 25 minut. Cena jednorazowego biletu to 2,2 euro, jednakże znacznie lepiej jest kupić bilet wieloprzejazdowy (np T-10 uprawniający do 10 przejazdów zintegrowaną komunikacją miejską). Następną opcją jest barcelońskie metro. Niestety, w tym przypadku jesteśmy zmuszeni zakupić specjalny bilet lotniskowy dostępny w automatach na lotnisku. Jego koszt to 4,5 euro. Należy pamiętać, że barcelońskie metro bywa bardzo zatłoczone. Jedną z wygodniejszych opcji jest skorzystanie z usług prywatnych przewoźników. Usługę taką można zamówić przez internet, kierowca odbierze nas spod terminalu i podwiezie pod wskazany adres. Możemy wybrać również prywatne rozkładowe busy, odjeżdżające bardzo często przez całą dobę, np Aerobus. Dojedziemy nim na plac Catalunya więc do ścisłego centrum. Jak widać, jeśli chodzi o transfer el prat jest bez problemowy. Najdroższą opcją będzie tradycyjna taksówka. Jej koszt to ok 25 euro. 

Drugie co do wielkości lotnisko Hiszpanii jest wspaniale skomunikowane z centrum Barcelony. Podróżni mają ogromy komfort wyboru sposobu przedostania się do centrum. Jego wybór powinien być uzależniony od czasu przylotu, ilości bagażu, oczekiwanego stopnia komfortu, oraz przede wszystkim grubości naszego portfela.