Przy stosowaniu płyt z poliwęglanu należy uwzględnić ich przeznaczenie. Ono bowiem decyduje o tym, jakiej grubości płyty powinniśmy zastosować. Co prawda poliwęglan jest bardzo trwałym tworzywem, jednak jego grubość jest dość istotna i może zaważyć na trwałości budynku lub elementu, na który ten poliwęglan przeznaczamy.

Jak wybrać odpowiednią płytę z poliwęglanu?

trwały poliwęglan komorowy 16mmJeżeli planujemy zastosować poliwęglan w zamkniętych obiektach, które w dodatku są ogrzewane muismy uwzględnić przede wszystkim współczynnik przepuszczalności światła oraz parametry izolacyjności cieplnej. Musimy bowiem zapewnić w pomieszczeniu odpowiednią temperaturę. Poliwęglan nie może powodować, że ciepło będzie uciekać. Ważne jest to, aby przygotować sobie odpowiedni budżet im grubsza płyta, tym oczywiście wyższa cena. Maleje jednak w taki przypadku przepuszczalność światła, ala za to na korzyść wyższej termoizolacji. Jak chodzi o kolory, to w takim przypadku najczęściej stosuje się płyty bezbarwne lub mleczne. Natomiast w przypadku zadaszeń otwartych mamy całkowitą dowolność w doborze płyty. Decydować oczywiście będzie efekt, który chcemy uzyskać. Na zadaszenia na przykład tarasów stosuje się zazwyczaj trwały poliwęglan komorowy 16mm, który cechuje się dobrymi właściwościami. Jak chodzi o kolor, najlepiej aby był bardziej przygaszony, ciemniejszy. Będzie wtedy lepiej chronił przed działaniem promieni słonecznych, których nie chcemy na tarasach i balkonach. 

Dobór odpowiedniej płyty poliwęglanowej w głównej mierze zalezy od naszych potrzeb oraz od ich przeznaczenia. Zastosowanie poliwęglanu jest szerokie, jednak inny jego rodzaj sprawdzi się we wnętrzach, a inni w przypadku na przykład zadaszeń tarasów lub altan. W jednych zależy nam na lepszej przezroczystości, w drugim przypadku na ochronie przed słońcem.