Często chodzę na wystawy sztuki do galerii miejskiej. Zwykle ekspozycje się tak często nie zmieniają, ale czasem są także wystawy dodatkowe w mniejszej sali, które co miesiąc są inne. Grafika na szkle jest imponująca.

Grafika na szkle w  kuchni jest ciekawa

grafika na szkle w kuchniZazwyczaj właśnie tam pojawiają się świeże, eksperymentalne obiekty, związane ze sztuką współczesną. W większej sali są starzy mistrzowie, tradycyjne malarstwo i rzeźby z drewna i gipsu, a w małej są instalacje, przestrzenne obrazy, czy ambalaże. Nie zawsze rozumiem co artysta miał na myśli, ale i tak chętnie chodzę na wystawy, żeby być na bieżąco ze sztuką. Kiedy więc przeczytałam, że teraz z malej sali będzie grafika na szkle w kuchni od razu zaplanowałam podroż do galerii. Nie wiedziałam kompletnie czego się spodziewać. Wiem czym jest grafika, ale do tej pory widziałam tylko malowanie na szkle. Gdyby chodziło o to, to by chyba napisali, że to wystawa malarstwa na szkle, a nie grafika na szkle. Byłam bardzo ciekawa co tam zastanę. W drodze do galerii zaczęłam zauważać także inne szklane elementy, które wielokrotnie mijałam, ale nie zwracałam na nie uwagi. W biurze obok galerii są zabudowy szklane na parterze, gdzie odbywają się rozmowy z klientami, a nad samą galerią znajdują się daszki szklane! Nigdy wcześniej ich nie widziałam, mimo iż przecież regularnie tam bywałam. Daszki szklane jakoś się przede mną chowały. To sprawiło, że jeszcze bardziej chciałam zobaczyć tę wystawę. Skoro ze szkła można zrobić tyle rzeczy, to na pewno można je także efektownie ozdobić. Tak też było na wystawie. Na ścianach wisiały szklane tafle z nadrukowanymi grafikami.

Na jednym były to fotografie krajobrazowe, na innych portrety, czy nawet zdjęcia reportażowe z wyścigu samochodowego. W drugiej części znajdowały się abstrakcyjne obrazy i grafiki na szkle w kuchni stworzone na komputerze. Wszystko wyglądało bardzo ładnie, a mnie grafika na szkle bardzo zainteresowała.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *