Dobre oprawki potrafią bardzo ładnie podkreślić najlepsze cechy naszej twarzy. Wybierając oprawki niekoniecznie trzeba kierować się ceną. Trzeba zwracać uwagę na dizajn okularów i to czy pasują do naszej twarzy, tego jaką fryzurę mamy, a nawet tego czy nosimy często makijaż i jaki.

Salony optyczne posiadają szeroki asortyment okularów

okulary Tommy HilfigerTak naprawdę jeżeli chodzi o same oprawki to w naprawdę wielu salonach optycznych wybór okularów jest bardzo duży. Bardziej powinniśmy zwracać uwagę na producenta okularów. Na rynku jest kilka bardzo znanych firm, których oprawki są sprawdzone przez wielu klientów na całym świecie. Wśród takich firm można znaleźć okulary w dużym przedziale cenowych. Odwiedzając optyka warto zapytać o okulary Tommy Hilfiger, bardzo znanej firmy wśród miłośników nie tylko okularów. Wśród oferty tej firmy można znaleźć też modne okulary przeciwsłoneczne, które są bardzo szykowne i stylowe. Obecnie bardzo popularne są oprawki retro, takie jakie kiedyś nosiły nasze babcie czy dziadkowie. Takie okulary pięknie podkreślają urodę i ich dizajn jest bardzo ciekawy. Wybierając oprawki nowych czy też swoich pierwszych okularów trzeba zwrócić na materiał, z którego zostały wykonany i czy będzie on pasował do naszego trybu życia. Jeżeli np. jesteśmy bardzo aktywni i dużo ćwiczymy (w okularach) to delikatne oprawki się nie sprawdzą.

Jednakże salon optyczny to nie tylko oprawki. Oczywiście to one są najważniejsze. ale trzeba pamiętać, że w salonie optycznym muszą pracować prawdziwi profesjonaliści, tak by potrafili oni dobrze wykonać usługi, za które im płacimy. Jeżeli nie wiemy jakie oprawki nam pasują do optyk musi potrafić dobrać nam odpowiednie okulary, musi też wiedzieć jak je nam dopasować i zaproponować nam najlepsze rodzaj soczewek dla nas.