Niejednokrotnie podczas budowy, remontów, a nawet kampingów potrzebujemy prądu. W takich sytuacjach korzysta się z agregatów. Niestety są one drogie w użyciu, ponieważ cena ich paliwa jest wysoka, a także emitują spaliny. Świetnym rozwiązaniem jest stworzenie agregatów na gaz, a o zaletach tego przedsięwzięcia postaram się napisać poniżej.

Korzyści płynące ze stosowania gazu w agregatach

Agregaty gazowePracując na budowie korzyści z gazu będą inne niż ze stosowania ich turystycznie. Jeżeli kogoś dziwią turystyczne agregaty, to trzeba o nich wspomnieć. Są niewielkie, lecz potrafią wytworzyć wystarczającą ilość prądu. Ich minusem są spaliny i hałas. Agregaty gazowe nie wydają tyku spalin, właściwie to są one minimalne. Na pewno żaden turysta nie powinien na to narzekać. To, że nie zastosowano w nich benzyny też jest zaletą. Silniki benzynowe lub diesla są o wiele głośniejsze. Przy agregacie gazowym słyszeć będzie tylko ciche mruczenie. W budownictwie zaletą będzie oszczędność. Litr gazu kosztuje dwa razy mniej niż innego paliwa. Przy całodniowej pracy sprzętów wymagających prądu rachunek za paliwo może być ogromny. Lepiej jest korzystać z agregatów LPG. A w jaki sposób dostarczyć ten gaz? Rozwiązanie jest prozaiczne, do niedawna stosowane w większości domów, bez przyłączenia do gazowni – butle propan-butan. Ich rozmiary również są duże, a także niewielkie, idealne do spakowania w samochód osobowy. Zapewniam, że przydadzą się zarówno firmom, jak i osobom prywatnym. Warto posiadać je, aby mieć zapasowe źródło prądu.

Do niedawna korzystano tylko z paliw typu benzyna itp. Rozwój silników gazowych sprawił, że agregaty gazowe stają się bardziej efektywne. Niosą ze sobą dużo korzyści, a najważniejsze, że potrafią wyprodukować dużą ilość pożądanej energii elektrycznej.