Eleganckim strojem dla mężczyzny jest garnitur. Wybranie odpowiedniego garnituru w sklepie odzieżowym może być trudne. Wystarczy jeden niepasujący detal np. za długie lub za krótkie rękawy, by garnitur nie był warty zakupu. W związku z tym niektórzy decydują się na zakup garnituru na miarę.

Garnitury klasyczne i kolorowe – wybór stosowny do okazji

garnitury na miarę trójmiastoIstnieją firmy, które zajmują się szyciem garniturów na miarę. Wystarczy tylko raz przyjść do salonu na przymiarkę. Panie zajmą się dokładnym pomiarem – potrzebna jest długość nogawek, długość rękawów, pomiar w talii, pomiar w szyi oraz pomiar w klatce piersiowej. Klient musi też wybrać materiał, z którego zostanie wykonany garnitur. Czerń nigdy nie wyjdzie z mody i czarne garnitury zawsze wyglądają elegancko. Dla bardziej pewnych siebie osób salony przygotowują specjalne oferty tj. kolorowe garnitury. Takie garnitury na miarę trójmiasto wcale nie muszą być droższe od garniturów kupowanych w sklepach z elegancką odzieżą. Garnitury niebieskie, czerwone, różowe, zielone, w kratkę – to propozycje dla osób, które nie boją się urozmaicenia. Takie garnitury nadają się idealnie na imprezy okolicznościowe. Z kolei na egzaminy i bardziej formalne okazje lepiej założyć garnitur czarny lub granatowy. Warto zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego wykonany będzie garnitur. Najbardziej popularne są obecnie garnitury typu slim, czyli bardzo dopasowane do sylwetki ciała.

Garnitury prosty odeszły do lamusa i są coraz rzadziej zakładane. Dopasowane garnitury wyglądają idealnie. Czerń czy granat można przełamać kolorowym dodatkiem np. barwnym krawatem lub ostatnim hitem mody – skarpetami garniturowymi we wzroki. Kolorowe skarpetki do eleganckiego garnituru pasują doskonale i sprawiają, że cały strój jest znacznie ciekawszy i rzucający się w oczy.