Fotele gamingowe nie tylko dla graczy

Miesiąc temu postanowiłam kupić sobie nowy fotel do komputera. Akurat kupowałam nowy komputer, więc pomyślałam, że nowy fotel będzie świetnym uzupełnieniem wymiany całego stanowiska na nowe. Po miesiącu jednak wiem, że ta inwestycja naprawdę się opłaciła głównie ze względów zdrowotnych.

Najlepsze fotele gamingowe

ergonomiczny fotel obrotowy dla graczaDotychczas używałam tradycyjnego fotela do komputerów. Był on bardzo wygodny i bardzo go lubiłam, ale ta wygoda niczym tak naprawdę prawdziwej wygody nie przypominała dopóki dosłownie nie przesiadłam się na profesjonalny ergonomiczny fotel obrotowy dla gracza. To było dla mnie uczucie, jakbym zamieniła nowe auto na auto ekskluzywne. Niby człowiekowi wygodnie jest w nowym samochodzie z salonu, ale jednak ta wygoda jest złudna względem tego, co oferują luksusowe modele. Tak chyba najprościej jest zobrazować moją sytuację. Przede wszystkim nowy fotel zapewnił mi zachowanie poprawnej pozycji ciała podczas siedzenia przy komputerze. Ból pleców, który czasami się pojawiał zniknął całkowicie, ale co najdziwniejsze, czy raczej najlepsze z tego wszystkiego, ja naprawdę przestałam się garbić! I to nie tylko podczas siedzenia przed kompem. Tak, jak podczas ćwiczeń fizycznych człowiek musi być wyprostowany i przez to ciało potem „zapamiętuje” te postawę, tak samo ma to miejsce w przypadku dobrej jakości fotela gamingowego. Równie świetną opcją okazała się funkcja odchylania fotela pozwalająca dosłownie bujać się na nim, jak na tradycyjnym fotelu na biegunach. Często korzystam z tej funkcji, kiedy relaksuje się przy komputerze słuchając muzyki.

Początkowo kupiłam fotel gamingowy tylko po to, aby wymienić całe stanowisko komputerowe na nowe. Teraz żałuję, że nie zrobiłam tego znacznie wcześniej. Mogę z czystym sumieniem polecić zakup takiego fotela każdemu, kto przesiaduje długo przed komputerem nieważne, czy grając, czy pracując.