Niespodziewani goście, czy też proszony obiad lub romantyczna kolacja dla dwojga. W każdym z tych przypadków bardzo ważne jest nie tylko menu, ale też eleganckie nakrycie stołu. Czasem nawet drobne szczegóły, gra kolorów, delikatne ozdoby wykonane własnoręcznie mogą nadać szyku i nadać nowoczesny i unikatowy design.

Elegancja od kuchni, czyli słów kilka o nakryciu stołu

eleganckie nakrycie stołuAby nadać klasy naszemu przyjęciu warto zadbać o wygląd stołu w najmniejszym szczególe. Proponuję, aby zacząć od przemyślenia kolorystyki. Zwróćmy uwagę na to jakiej zastawy użyjemy, w jakim stylu i kolorze. Następnie pomyślmy o tym jaka paleta najbardziej pasuje do naszego serwisu. Eleganckie nakrycie stołu, może wyróżniać się też użyciem nowoczesnego bieżnika, na przykład imitującego teksturę liścia. Dodatkową możliwość sprawia użycie zamiast klasycznych talerzy kamiennych płytek jako spodków. Przy dużych możliwościach finansowych można się dodatkowo pokusić o to, by do napojów używać lodowych szklanek i kieliszków – ten szczegół zachwyci z pewnością nawet najbardziej wymagających gości i sprawi że nasze przyjęcie zapamiętają na długo. Elegancja może być szeroko rozumiana, można też popłynąć z nurtem klasycznym i w dekoracji postawić na kwiaty i świece ale w innej aranżacji. W najnowszych trendach królują materiały naturalne, zbliżające człowieka z naturą.

Podsumowując, ile głów, tyle pomysłów. Grunt to kreatywność, a także wewnętrzny hamulec, aby uniknąć obciachowej przesady. Klasyczne podejście nie blokuje zabawy formą – czyli tego czy na przykład świece nie będą nieregularne, a kwiaty zatopione w wodnym akwarium. Nowoczesne podejście do sprawy otwiera mnóstwo możliwości związanych nie tylko z formą i teksturą, ale samym materiałem. Pamiętajmy, że najważniejsza jest dobra zabawa!