W pasmanterii i sklepach budowlanych znajdziemy wiele systemów łączeń, które sprawdzają się w domu, biurze czy w przemyśle. Jednak najbardziej popularny i najprostszy w obsłudze jest rzep. Jest on bardzo szeroko wykorzystywany.

Do czego służą rzepy dwustronne?

rzep dwustronny samoprzylepnyPopularny rzep znajdziemy przede wszystkim w obuwiu sportowym dla dzieci czy w odzieży sportowej. Jednak to nie koniec jego zastosowania, ponieważ znajdziemy go w wielu przedmiotach codziennego użytku. W większości przypadków rzep jest sprzedawany na metry, więc można za jednym razem kupić dowolną ilość, ale bywają też modele takie jak rzep dwustronny samoprzylepny, które można kupić na sztuki w określonej długości. W zależności od zastosowania, trzeba dobrać odpowiednią szerokość taśmy. Do małych przedmiotów, które chcemy na przykład przymocować do jakiejś powierzchni, najlepiej się sprawdzają wąskie taśmy lub na przykład gotowe rzepy w formie kółek. Jeżeli chcemy na przykład przytwierdzić wykładzinę podłogową do podłoża, to najlepsza będzie szeroka taśma rzepowa, powyżej piętnastu milimetrów. Samoprzylepne rzepy są łatwe w montażu i nie trzeba niszczyć podłoża, do którego chcemy je przyczepić. W taki sposób można zamocować zasłony na karniszu, dyskretnie uporządkować kable od urządzeń elektrycznych czy przymocować moskitierę do ramy okna. Poza klasycznymi taśmami rzepowymi, które można stosować w domu, znajdziemy także taśmy montażowe, czyli do użytku przemysłowego. Są one grubsze i sztywniejsze, ale też mają sporo specyficznych cech.

Poza modelami samoprzylepnymi z jednej albo z dwóch stron, znajdziemy rzepy do wszycia, które najlepiej się sprawdzają w krawiectwie. Rzep może mieć różną cenę, w zależności od modelu. Najtańsze są te, które można kupić na metry bieżące.