Moja babcia ma cukrzycę. Musi robić zastrzyki dwa razy dziennie. Dwa razy w miesiącu kupuję jej insulinę w aptece. Musi się pilnować, by nie zapomnieć wykonać zastrzyku. Dzwonimy do niej o godzinie podania insuliny i przypominamy o wykonaniu zastrzyku.

Szczelne strzykawki medyczne

strzykawkaMuszę także odwiedzać raz w tygodniu sklep medyczny. Kupuję między innymi strzykawki. Babia za każdym razem używa nowej. Spotkamy strzykawki plastikowe, metalowe i szklane. Najczęściej kupuję po prostu strzykawki insulinowe. Strzykawki insulinowe służą do powszechnego stosowania przez osoby zmagające się z cukrzycą. Na rynku dostępne są strzykawki w różnych wariantach pojemności (0,3; 0,5 i 1 mm). Strzykawka insulinowa powinna być wyposażona w solidną i integralną igłę, bez ryzyka jej odłączenia. Specjalnie wyprofilowane i ostre igły mają za zadanie zredukować do minimum ból podczas iniekcji insuliny. Dostępne na rynku strzykawki odznaczają się sterylnością i precyzyjnym wykonaniem, co pozwala na dokładne odmierzenie insuliny i podanie jej pełnej dawki. Moja babcia używa strzykawek o pojemności 0,5 mm. W sklepie medycznym już mnie znają i wiedzą po co przychodzę. Często też zamawiam je telefonicznie i po prostu odbieram po pracy, a potem zawożę do babci. Babcia na początku bała się sama wykonywać zastrzyki. Przyjeżdżałam do niej i robiłam zastrzyki, choć bała się, że sprawię jej ból. W końcu babcia się przemogła i sama podaje sobie insulinę. Cieszę się, bo już się bałam, że będę musiała wynająć pielęgniarkę, by jej pilnowała.

W sklepie medycznym, w którym robię zakupy pracują bardzo kompetentne panie. Doradziły mi, które insulinówki najlepiej kupować, by było to ekonomiczne. Jak się okazało kupienie zestawu z większą ilością insulinówek jest bardziej opłacalne.