Budowa każdego obiektu mieszkalnego, a w szczególności wieżowców wymaga zastosowania odpowiednich okien i drzwi. Ważne by produkty te cechowały się wysoką jakością i wytrzymałością na działanie czynników zewnętrznych.

Na czym polega produkcja okien?

dobrze wykonane profile aluminioweProdukcja okien i drzwi do wieżowców wymaga spełnienia określonych norm bezpieczeństwa, estetyki, izolację termiczną, odpowiedniej szczelności na dym i odporność na ogień. A to wymaga zastosowania odpowiednich maszyn, które będą wydajne i zapewniły odpowiedni system organizacji pracy. To pozwoli na lepsze wykonanie danej operacji, a w konsekwencji na lepsze funkcjonowanie zakładu produkcyjnego jako całość. Praktycznie cały proces wytwarzania tych rzeczy jest zautomatyzowany. Jednak do produkcji okien lub drzwi do wieżowców wymaga zastosowania dobrze wykonane profile aluminiowe. Cały proces produkcji drzwi i okien dzieli się na trzy podstawowe etapy: cięcie i obróbka profili, zgrzewanie i czyszczenie po zgrzewaniu oraz montaż i przygotowanie do wysyłki. Pierwszy etap polega na zaprogramowaniu odpowiednio maszyn, by gotowe profile, wycieły zgodnie z zamówieniem klienta. Po zakończeniu tego procesu dany profil podlega procesowi obróbki w którym wykonywane są wszystkie otwory technologiczne (otwory do klamki, zawiasy, rowki odpowietrzające itd.). Następnie operator przenosi je na inny stół w celu wycięcia odpowiednio profili, które są zgrzewane i czyszczone. Na gotowe profile okienne montowane są szyby. Tak gotowe produkty są zabezpieczane i przygotowywane do transportu.

Produkcja okien i drzwi do wieżowców wymaga zastosowania materiałów, które będą charakteryzowały się wysoką jakością i wytrzymałością. W tym celu warto takie zadania zlecać profesjonalnym firmom, które w razie problemu zaproponują nam optymalne rozwiązanie.