Odchudzanie bez zmiany nawyków żywieniowych nie ma żadnego sensu. Aby skutecznie i szybko się odchudzić, ważne są nie tylko ćwiczenia fizyczne (choć oczywiście jest to nieodłączny element odchudzania). Można też odchudzić się samą dietą, ale takie odchudzanie trwa znacznie dłużej.

Jedzenie mniej i częściej w trakcie odchudzania

dieta odchudzająca WarszawaSą firmy cateringowe, które układają specjalne diety dla osób odchudzających się. Najpierw konieczne jest spotkanie z dietetykiem, który rozmawia z klientem i na podstawie różnych badań rozpisuje plan dietetyczny. Taki plan trafia do firmy, która przygotowuje konkretne posiłki. Dieta odchudzająca najczęściej ma postać diety pudełkowej. Chodzi o to, że klient otrzymuje codziennie rano zestaw pudełek. W pudełkach znajdują się gotowe posiłki. Niektóre z nich (zwłaszcza obiadowe) trzeba podgrzać przed zjedzeniem w mikrofalówce. Taka dieta odchudzająca Warszawa wcale nie polega na tym, że człowiek chodzi głodny. Odchudzanie nie polega na głodzeniu się! Przeciwnie – należy jeść częściej, ale mniejsze porcje. Najważniejsze jest jednak to, by żywność była zdrowa. Dieta odchudzająca zawsze zawiera sporo błonnika. Błonnik to związek, który pęcznieje w przewodzie pokarmowym, dlatego osoba nie odczuwa przez dłuższy okres czasu głodu. Warto zapoznać się z różnymi dietami odchudzającymi, które są w ofercie firm cateringowych.

Można podjąć próbę takiego odchudzania i zamówić dietę dla siebie np. na okres jednego miesiąca. Po tym okresie można oczywiście przedłużyć zamawianie diety pudełkowej do domu. W dużych miastach taki rodzaj diety jest bardzo popularny – zwłaszcza u osób, które nie mają czasu na gotowanie lub po prostu nie potrafią gotować i dobierać odpowiednio zdrowych składników. Profesjonalni kucharze mogą nas w tym wyręczyć, dostarczając codziennie pełnowartościowe posiłki.