O ile dywan można zwinąć i próbować wyprać w wannie, a następnie wysuszyć w ogrodzie, bądź na osiedlowym trzepaku, większy problem sprawiają wykładziny. Zwykle są one dopasowane do wymiarów danego pomieszczenia, co czyni je zdecydowanie zbyt dużymi, żeby próbować poradzić sobie z nimi samodzielnie.

Profesjonalne pranie wykładzin

pranie brudnych wykładzin w WarszawieIstnieje wiele specyfików, które obiecują doprowadzenie wykładziny do stanu idealnego, bez konieczności prania. Zwykle są to różnego rodzaju proszki, które się rozsypuje, a następnie trzeba je tylko odkurzyć. Niestety, są to nie tylko środki chemiczne, które mogą działać uczulająca, ale również nie gwarantuję zachowania całkowitej czystości w domu. Niestety, niektóre bakterie, które mogą w wykładzinach się rozwijać (a także kurz, który wnika w jej włókna) i powodować alergie oraz inne problemy zdrowotne. Z tego też coraz bardziej popularne staje się pranie brudnych wykładzin w Warszawie istnieje aż kilkadziesiąt firm, oferujących tego typu usługi. Dzięki temu, możemy powierzyć nasze wykładziny w ręce profesjonalistów (którzy gwarantują również pomoc w transporcie wykładzin, gdyż jest to spore wyzwanie techniczne). Środku używane w takich zakładach nie powodują alergii. Dodatkowo kontakt z wodą w odpowiedniej temperaturze skutecznie wypłukuje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia oraz zabije bakterie oraz roztocza.

Bardzo ważne jest aby odpowiednio dbać o czystość w naszych domach. Jest to jednak spore wyzwanie. Nie wystarczy odkurzyć czy powycierać kuchennego blatu, po przygotowywaniu posiłku. Trzeba mieć świadomość, że w domu mogą rozwijać się różnego rodzaju bakterie, które nie zostają usuwane w wyniku zwyczajnego, powierzchownego sprzątania. W przypadku wykładzin muszę one być cykliczne prane, gdyż tylko to zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa zdrowotnego.