Czym jest styl industrialny – wybór odpowiednich mebli

 

Styl industrialny narodził się w latach 50 w USA podczas okresu recesji. Głównym założeniem w tamtych czasach było maksymalne zagospodarowanie opuszczonych fabryk na potrzeby mieszkalne. Surowy, minimalistyczny klimat tamtych wnętrz stał się wręcz synonimem wolności. To właśnie z tego względu styl industrialny przetrwał i pojawia się w naszych przestrzeniach nawet w obecnych czasach.

Wybór stołu w stylu industrialnym – cechy charakterystyczne

stoły industrialne drewnianeNajważniejszym aspektem stylu industrialnego jest ogromna przestrzeń, bez zbędnych podziałów na kuchnię, salon czy jadalnię. Wszystkie te trzy przestrzenie w przypadku tego stylu stanowią jedną całość. Ściany charakteryzują się prostotą, w wielu przypadkach zatem ozdobą są surowe powierzchnie z wykorzystaniem cegły. Co jednak z meblami w stylu industrialnym? Ich głównym parametrem, który sprawi, że doskonale wpasują się w przestrzeń, będzie prostota oraz surowość. Doskonale sprawdzą się zatem meble posiadające długą, bogatą historię. Wiele sklepów meblowych stylizuje je zatem w taki sposób, aby przypominały zużyte. Duża przestrzeń powinna być zagospodarowana równie dużymi meblami. Jeśli więc chodzi o stoły industrialne drewniane wybierajmy te o jak największych wymiarach. Materiałami charakterystycznymi w stylu industrialnym jest drewno, metal oraz szkło. Doskonale będzie zatem prezentować się drewniany blat stołu w połączeniu z metalowymi nóżkami. Zadbajmy o to, aby połączenie tych dwóch materiałów ze sobą było tematem przewodnim aranżacji naszej przestrzeni mieszkalnej.

Sklepy meblowe oferują nam bardzo szeroki wybór jeżeli chodzi o stoły industrialne, szczególnie, że styl ten coraz częściej gości w naszych aranżacjach. Ogromną popularnością cieszą się stoły drewniane z czarnymi, metalowymi podstawami. Połączenie to idealnie pasuje do ceglanych ścian.