Wśród niektórych fachowców utarło się wrażenie, że kabiny o kształcie prostokąta nie zachowują takiej szczelności pomiędzy szkłem, a brodzikiem, jak powinny. Jednak nie sądzę, aby to była prawda, ponieważ wszystko jest kwestią jakości uszczelek oraz ich montażu. Osoba, która interesuje się tym typem kabiny nie musi się niczego obawiać, ponieważ są to raczej sprawdzone pod kątem szczelności kabiny.

Kabina prysznicowa prostokątna i jej szczelność

kabiny prysznicowe prostokątne z brodzikiemKabina okrągła uważana jest za najbardziej szczelną, ponieważ nie ma kątów, do których mogą nie pasować uszczelki. Jednak kabiny prysznicowe prostokątne z brodzikiem są również bardzo szczelne, jednak trzeba umieć je zamontować. Sekret leży w tym, aby nie kupować uszczelek na brodzik, które mają wycięty gotowy kształt. Taki brodzik powinien mieć przyklejone do siebie cztery niezależne paski uszczelniające. W łączeniach musimy użyć sylikonu sanitarnego, dobieranego pod kolor brodzika. Dopiero wtedy na uszczelki nakładamy kątownik i montujemy kabinę. W ten sposób uzyskamy niezwykle szczelne połączenie, które wytrzyma długie lata. Montaż kabiny z zastosowaniem tych uszczelniaczy sprawi, że nawet kropla wody nie przedostanie się poza samą kabinę. Warto się nauczyć takiego montażu jeśli pracujemy w tej branży, gdyż ten kształt jest niezwykle modny. Prostokątne kabiny po prostu wyglądają bardzo dobrze. Poza tym łatwiej urządzić łazienkę posiadając ten typ prysznica.

Wykańczając wnętrze łazienki w swoim domu nie musimy obawiać się tego typu kabiny. Poza tym zauważmy, że brodzik po zewnętrznej stronie ma ranty, które mają zabezpieczyć wodę przed wypływaniem. To wszystko jest dobrze przemyślane i kabina wytrzyma wiele lat. Poza tym zauważymy, że w brodziku mamy niezwykle dużo miejsca podczas brania prysznica.