Czego nie należy robić, kiedy wezwiemy już pomoc drogową?

Na pewno sytuacje z awarią samochodów podczas jazdy nie są mile widziane dla nikogo z nas. Oczywiście jest to problem sam w sobie, ale w większości przypadków gdzieś się spieszymy a to zdecydowanie powoduje, że jesteśmy spóźnieni. Robimy w takiej sytuacji wszystko co się da, aby faktycznie rozwiązać problem. Nie da się ukryć,  że pierwsze co nam przychodzi do głowy do wezwać pomoc drogową. I tak, czego nie powinniśmy robić, jeśli już ją wezwiemy?

Wzywamy pomoc drogową – czego nie należy robić po zgłoszeniu?

niedroga pomoc drogowa na terenie WarszawyOczywiście nie można po wezwaniu pomocy drogowej na miejsce zdarzenia nigdzie się przemieszczać. Na pewno łatwiej będzie nas znaleźć jeśli faktycznie będziemy obok samochodu. Jednak najważniejsze będzie to, aby móc zachować stały kontakt z wezwaną pomocą drogową. Powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że może się okazać, że pochopnie wezwaliśmy pomoc drogową. Często jest tak, że faktycznie za szybko podejmujemy decyzję o nadaniu zgłoszenia. Może się wtedy okazać, że tuż po wezwaniu problem uda nam się rozwiązać albo po prostu sam zniknie. Możemy zapomnieć wtedy o tym, że niedroga pomoc drogowa na terenie Warszawy już do nas jedzie i po prostu ruszymy w dalszą drogę? Co w takiej sytuacji? Wiadomym jest, że zamówiona laweta przyjedzie na miejsce zgodne z miejscem ze zgłoszenia. Jeśli pracownik nas nie znajdzie na pewno będzie się próbował z nami skontaktować. W efekcie całego zdarzenia będziemy musieli ponieść koszty dojazdy pomocy drogowej na miejsce. Oczywiście będzie tak jedynie jeśli faktycznie będziemy tacy nierozsądni. Najlepiej będzie jednak w momencie zlikwidowania awarii po prostu zadzwonić i poinformować o tym jak wygląda nasza sytuacja. W takiej sytuacji na pewno nie poniesiemy kosztów, a już na pewno nie będzie to odebrane jako swego rodzaju zlekceważenie. 

Jak widać wezwanie pomocy drogowej zobowiązuje nie tylko zleceniobiorcę, ale przede wszystkim zlecającego. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że oczywiste będzie poczekanie na pomoc drogową wraz z popsutym samochodem. Jednak powinniśmy w trakcie czekania na pomoc drogową wykazać się skupieniem i w razie zmiany naszej sytuacji powiadomić o tym pracownika.