Każdy ból prowadzi do dyskomfortu. Dodatkowo jeśli chodzi o stawy, to może on wywoływać nawet problemy z poruszaniem, czy wykonywaniem czynności dnia codziennego. To dlatego warto wiedzieć, co może wywołać ten ból i w jaki sposób z nim walczyć.

Jaką maść rozgrzewającą wybrać?

maść rozgrzewająca na stawyDziałanie maści rozgrzewającej wcale nie jest skomplikowane. Polega ono na rozszerzaniu naczyń krwionośnych, a co za tym idzie – zwiększaniu ukrwienia w miejscu, w którym odczuwamy ból. Bóle stawów mogą pojawić się w wyniku urazu lub być odpowiedzią na toczący się stan zapalny. To dlatego czasami warto zastosować maść rozgrzewającą. Maść rozgrzewająca na stawy to świetne rozwiązanie np. u cierpiących z powodu reumatoidalnego zapalenia stawów. Maść taka w swoim składzie zawiera substancje przeciwbólowe, które bardzo szybko wnikają w obolałe miejsce. Dzięki temu po zastosowaniu takiej maści, szybko pojawia się ulga. Taką maść możemy zastosować nie tylko w przypadku bólu stawów. Sprawdzi się ona także podczas nerwobólu, bólu mięśniowym, czy rwie kulszowej. Jednak przed zastosowaniem należy zawsze przeczytać dołączoną do leku ulotkę. Poza tym nie zaleca się stosowania u osób, które wykazują nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku. Przeciwwskazaniem są również napady astmy, pokrzywa i zapalenie błony śluzowej nosa. Jeśli nie do końca wiemy, czy w naszym przypadku, stosowanie konkretnej maści rozgrzewającej jest bezpieczne, warto będzie poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Maść rozgrzewająca to lek, który bardzo szybko trafia w miejsce bólu i przynosi natychmiastową ulgę. Jest to preparat do stosowania miejscowego przeznaczony nie tylko dla osób, borykających się z bólem stawów. Sprawdzi się również w bólach mięśniowych, spowodowanych np. przeciążeniem.