Zawsze marzył mi się dom wykonany z drewnianych bali. Może stało się tak ze względu na fakt, że uwielbiam tereny górskie, a tego typu budownictwo kojarzy mi się z rejonami Zakopanego, albo po prostu drewno jest dla mnie zdecydowanie bardziej przytulne i klimatyczne, niż zimne mury. Z tego właśnie względu, gdy udało mi się zdobyć wymarzoną posadę, zdecydowałam się na postawienie takiego domu.

Odpowiednie zabezpieczenie drewna budowlanego

drewno budowlaneDecydując się na budowę tego typu domu musiałam wybrać odpowiednie drewno budowlane. Zależało mi, aby było ono najwyższej jakości. Na szczęście udało mi się znaleźć drewno budowlane od solidnego producenta, które spełniało moje wymagania. Było ono nie tylko odpowiednie wizualnie, ale również wykonane w najlepszy możliwy sposób. Dzięki odpowiedniej powłoce było w pełni odporne na wysokie temperatury i traciło swoje właściwości łatwopalne. Myślę, że właśnie to ostatecznie mnie przekonało, ponieważ w innym przypadku zdecydowanie obawiałabym się pożaru. Dzięki temu mój dom miał stać się w pełni bezpieczny. To dobrze, bo może kiedyś po moim drewnianym domu będą biegały roześmiane dzieci. Dodatkowo drewno to posiadało gwarancję jakości. Zgodnie z ofertą producenta, jeżeli w ciągu okresu trwania gwarancji z drewnem zacznie dziać się coś niedobrego, producent w pełni pokrywa koszty wymaganych napraw. Muszę przyznać, że była to naprawdę wyjątkowa oferta.

Budując swój wymarzony dom, musiałam dołożyć szczególnej staranności przy wyborze materiału najwyższej jakości. Drewno jest niestety materiałem łatwopalnym, dlatego raczej rzadko stosuje się go w budownictwie. Na szczęście znalazłam producenta, oferującego drewno budowlane z powłoką przeciwpożarową. Dzięki temu bale traciły swoje właściwości łatwopalne, a ja w domu będę mogła czuć się bezpiecznie.