Małe dzieci uwielbiają korzystać ze zjeżdżalni, karuzeli i huśtawek. Także stawianie babek z piasku w pobliskiej piaskownicy niesamowicie pochłania każde dziecko. Dla większych dzieci są różne tory przeszkód i drabinki do wspinania wykonane z grubych lin, albo z drewna.

Wykonanie huśtawki na placu zabaw

huśtawka na plac zabawNie każdy lubi się kręcić na karuzeli, bo może ona wywoływać kłopoty z błędnikiem, objawiające się problemem w poruszaniu. Dzieci jednak są odporne na takie niedogodności i mogą się całymi dniami kręcić w jedna i druga stronę. To samo się tyczy huśtawek, jakie spotkają na swojej drodze. Huśtawka na plac zabaw musi być przede wszystkich bezpieczna i dopasowana do wieku dziecka. Małe dzieci muszą mieć siedziska wyposażone w specjalne zabezpieczania, które uniemożliwiają wypadnięcie malucha w trakcie huśtania. Małe dziecko samo nie wsiądzie na huśtawkę, dlatego zawsze trzeba mu w tym pomóc i być przy nim cały czas. Na placach zabaw znajdziemy huśtawki ciężkie stalowe, oraz lekkie aluminiowe. Są one tanie w wykonaniu, dlatego też są popularnie stosowane na komercyjnych placach dostępnych dla każdego dziecka w miejskim parku. Coraz częściej huśtawki są montowane na mini placach osiedlowych, czy nawet w przydomowych ogródkach. Te domowe są najczęściej wykonane z drewna i posiadają regulowaną wysokość, dzięki czemu starczy ona na kilka lat. Może być zawieszona na stalowych prętach, albo na grubych linach, czy łańcuchach, które utrzymają ciężar nawet dorosłego człowieka.

Dzieci powinny mieć specjalnie wydzielone miejsce do zabawy, w którym mogą się dowolnie wyszaleć. Place zabaw są montowane na specjalnych matach, które amortyzują ewentualny upadek dziecka. Huśtawki mają różną wysokość, aby każde dziecko mogło z nich skorzystać.